Европейският вицешампион при жените Холандия се класира за световното първенство по волейбол в Япония през 2018 година. Холандките също като България записаха четвърта поредна победа в последната световна квалификация в зона Европа, на която са домакини в Ротердам. „Оранжевите” разбиха Словения с 3:0 (25:16, 25:11, 25:16) в четвъртия си мач от квалификационния турнир.

Най-резултатни за холандския тим бяха Селесте Плак и Ника Даалдероп с по 12 точки за победата. За словенките Иза Млакар и Лана Сцука завършиха с по 8 точки.

След успеха си „лалетата” са начело във временното класиране с 4 победи от 4 мача и 12 точки, с колкото е и България на второ място. Двата тима не могат да изместени от местата си, с което на практика спечелиха двете квоти за световното първенство.

Утре Холандия и България ще играят помежду си единствено за престиж и първото място на квалификацията. Срещата е от 15:00 часа българско време.