Изключително силно представяне на Фернандо Ернандес помогна на Молфета да победи Тренто с 3:1 (25:21, 26:24, 18:25, 25:14)  във втория мач на Матей Казийски при завръщането му в състава на италианския шампион.

С този успех домакините изравниха на 1:1 резултата в четвъртфиналната серия от плейофите в Серия А1. Играе се до три победи в пет мача, а следващата среща е на 19 март в Тренто от 21:30 часа.

Матей Казийски се отличи с 13 точки (2 аса) за тима на Радостин Стойчев, а Георги Братоев игра за кратко през първата част. Най-резултатен за Тренто беше Габриеле Нели – 16 точки (2 аса).

Кубинският ас на домакините Фернандо Ернандес беше неудържим. Той завърши с 33 точки (6 аса). Микеле Федрици също реализира шест директни точки от сервис и завърши общо с 16 в мача.