Българският национален отбор по волейбол спечели силния турнир „Хуберт Вагнер“ в Краков. Подмладеният състав на селекционера Пламен Константинов завърши по възможно най-убедителния начин участието си - три победи от три мача. След двата драматични успеха с по 3:2 гейма над Полша и Сърбия, днес "трикольорите" постигнаха категорична победа с 3:0 гейма (25:10, 25:22, 25:23) над Белгия в последния си мач от надпреварата.

Двубоят се игра пред 3000 зрители в зала "Таурон Арена" в Краков.

Гибона направи една промяна в стартовия състав, като на мястото на Тодор Скримов започна Методи Ананиев. Останалите на полето за българския отбор бяха: Георги Сеганов, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров, Николай Пенчев, Цветан Соколов и либеро Владислав Иванов.

След третия пореден успех България завърши със 7 точки и независимо от изхода от последната среща на турнира между домакините от Полша и Сърбия по-късно тази вечер, купата е за Гибона и момчетата му.

Белгия пък завършва на последното четвърто място без нито една победа и само една спечелена точка.

Пламен Константинов може да бъде доволен от представянето на "трикольорите", които записаха първи три победи срещу доста силни противници. Така подмладеният български състав изигра своите официални проверки преди началото на Световната лига на 17 юни.