Волейболистите на Левски София надвиха драматично ЦСКА с 3:2 (25:20, 23:25, 23:25, 25:12, 15:7) в първото дерби за сезона. Срещата от осмия кръг в Първа осмица на Суперлигата бе предшествана от кратка церемония за официалното откриване на новото бижу на София – зала „Левски София“.

Левски поведе с 3:1 в началото на първия гейм след точка на Боян Йорданов. Последваха 5 поредни точки за “червените”, последната, от която дойде след атака на Мартин Павлов за 6:3. Постепенно "сините" съкратиха изоставането си и изравниха при 10:10 след атака на неостаряващия 42-годишен бивш национал Христо Цветанов. Те взеха аванс от 2 точки при 16:14, а до края на гейма не допуснаха изненада и го спечелиха с 25:20.

"Червените" дръпнаха с 9:5 през втората част, а след атака на Красимир Георгиев поведоха с 11:6. Атака на Марк МакГивърн намали разликата само до 2 точки при 11:13. "Сините" дори обърнаха резултата след успешна атака на Боян Йорданов за 22:21. Ас на Андрей Христов възстанови равенството при 23:23, а Георги Татаров изведе ЦСКА до геймбол при 24:22. Боян Йорданов върна една точка за Левски, но Георги Татаров атакува по диагонала и "червените" взеха гейма с 25:23, за да изравнят резултата в срещата.

Волейболистите на Левски поведоха с 3:2 и 5:4 в началото на третата част, но ЦСКА направи обрат при 12:10, а до края на гейма не изтърва аванса си и след 25:23 поведе в мача.

"Сините" взеха аванс от 5:1 в четвъртата част след двойна блокада на Самуил Вълчинов и Марк МакГивърн срещу атака на Димитър Димитров. Боян Йорданов изведе “сините” напред със 7:2. Мощни атаки на Гордан Люцканов направиха резултата 17:6 и 20:8. а нападение на Христо Цветанов през центъра донесе успеха на Левски с 25:12 в този гейм, вкарвайки мача в тайбрек.

В решителния пети гейм домакините продължиха да играят добре и поведоха с 8:4. До края на тайбрека Левски не допусна повече обрати след стабилно посрещане, а Самуил Вълчинов, който не започна титуляр, влезе в игра и бе с основен принос за обрата. Левски спечели убедително гейма с 15:7 и триумфира с крайната победа.