Волейболистите на Левски загубиха при визитата си на холандския Орион (Дотинхем) с 0:3 (25:27, 20:25, 21:25) в мач-реванш от 1/16-финалите на Чалъндж къп и отпадна от третия по сила европейски клубен турнир. След като "сините" бяха спечелили с 3:1 гейма в първата среща преди две седмици в София, се стигна до т.нар. "златен" гейм. В него домакините от Орион спечелиха с 15:13.

Най-резултатни за Левски бяха опитният капитан Смилен Мляков и новото попълнение на тима - руснакът Евгений Баннов, с по 15 точки. За успеха на Орион Йорис Марселис реализира 21 точки.

В крайна сметка българският тим приключи с участието си в турнира след 3 победи и 1 загуба. Орион продължава към 1/8-финалите, където ще срещне руския Газпром-Югра (Сургут), елиминирал унгарския Пензюгьор (Будапеща).