Лидерът в редовния сезон Нефтохимик 2010 (Бургас) стартира с победа в 1/4-финалните плейофи на мъжкото волейболно първенство на България. В първия мач от серията възпитаниците на Атанас Петров спечелиха срещу завършилия на осмо място Пирин (Разлог) с 3:1 (25:22, 25:11, 18:25, 25:21). Следващият двубой между двата тима е на 6-и април в Разлог, играе до две победи от три мача.

Гостите поведоха в началото на първия гейм, но домакините успяха да обърнат нещата в своя полза и да поведат в резултата след 25:22). Това ги вдъхнови да изиграят изключително силна втора част, който взеха с 25:11. След това обаче бургазлии загубиха концентрация и отстъпиха в третия гейм с 18:25. Без да допускат изненада домакините взеха следващата част с 25:21 и се поздравиха с крайния успех.

Статистически Нефтохимик показа по-добра игра в атака (59-40 успешни атаки), както и отбеляза повече директни точки от начален удар (6-1).

Топ реализатор в двубоя стана капитанът на Пирин Дейвид Кръстев с 19 точки, а за победителите най-много отбеляза Аксел Трухчев - 18, а 17 точки добави Калоян Балабанов.