Звездата на русия Максим Михайлов беше избран за MVP на Световната лига. “Сборая” спечели турнира за втори път, а на финала се наложи над победителя от последните две години Бразилия с 3:2 гейма.

Михайлов се превърна в лидер на Русия през целия турнир, а тимът му не допусна загуба във финалната осмица. Диагоналът реализира 102 точки в петте мача в Гданск. Той грабна и приза за най-добър блокировач. Наградата за най-полезен играч донесе на руснака чек за 30 000 долара и още 10 000 за индивидуалния приз на блокада.

Дмитри Мусерский беше награден за най-добър изпълнител на сервис сред най-добрите 8 тима в Полша за тази година.

Бразилия се утеши с призовете за най-добър нападател и най-добър посрещач - Тео Лопес и Мурильо Ендрес.

Домакинът Полша, който спечели бронзовите медали, беше отличен в две категории - Бартош Курек стана топреализатор със 103 точки, а Кшиштоф Игначак беше избран за най-добро либеро.

Аржентина остана на четвърто място, а Лусиано Де Чеко заслужи приза за най-добър разпределител.