Първенецът на България Марек Юнион-Ивкони (Дупница) надви драматично като гост испанския КАИ (Теруел) с 3:2 (25:18, 18:25, 22:25, 25:19, 16:14) и записа първа победа в група „В” на волейболната Шампионската лига.

Първият гейм започна равностойно, но все пак първата техническа пауза дойде при 8:7 за Марек след атака в аут на Франсиско Хосе Руис от КАИ. Българският шампион успя да увеличи аванса си до 16:14 при второто техническо прекъсване, а до края на частта пречупи тотално съперника и я спечели с 25:18.

Домакините реагираха в началото на втората част и поведоха с 5:2, а при първото техническо прекъсване запазиха преднината си – 8:5. Марек леко стопи разликата до 17:15 след атака на Георги Елчинов, но домакините веднага върнаха две точки за 19:15, а впоследствие след блок на Марк Алтайо за 25:18 изравниха резултата в срещата на 1-1 гейма.

Третата част бе изключително оспорвана, като Марек на два пъти повеждаше с аванс от 2 точки - при 5:3 и при 11:9. Испанците обаче не се отказаха и се възползваха от грешките на българския тим, за да спечелят гейма с 25:22 и да поведат в резултата – 2-1.

Домакините поведоха с 6:3 в четвъртия гейм и може би решиха, че са си свършили работата, но българските волейболисти демонстрираха много бобра за всяка топка и обърнаха нещата в своя полза. Втората техническа пауза дойде при 16:12, а до края на частта дупничани не допуснаха изненади и след 25:19 вкараха срещата в тайбрек. В него играта също бе равностойна. Все пак тимът от Дупница успя да спечели с 16:14 и така да запиш първи успех в турнира през тази година.

Интересен факт е, че при първото си участие сред най-добрите през 2012 година Марек загуби с 2:3 като гост на същия съперник. Тези два тима ще се срещнат отново на 18 декември, когато Марек е докамин в Самоков. Двубоят е от 19:00 часа.