Марица (Пловдив) се класира за десети пореден финал в Националната волейболна лига Демакс. Тимът на Борислав Крачанов победи и в реванша Славия (София) с 3:0 гейма (25:20, 25:18, 25:12). Двубоят се игра в зала "Панайот Пондалов" в София.

Маричанки спечелиха полуфиналната серия с 2:0 победи, след като победиха с 3:0 гейма и в първия мач в Пловдив.

Най-резултатна за Марица тази вечер стана Добрина Христоскова с 14 точки, 13 добави Борислава Съйкова, а с 11 се отчете Мария Кривошийска. За Славия най-резултатна бе Ирена Мишонова с 12 точки.

На финала шампионките ще защитават титлата си срещу победителя от другия полуфинал между ЦСКА и Левски. "Червените" водят с 1:0 победи в серията, а тази вечер играят втората среща помежду си.

Финалният плейоф ще се играе до три победи в пет мача. Датите за сблъсъците са 17, 18, 21, 22 и 25 април.