Марица (Пловдив) се класира за финала в женската Национална волейболна лига "Демакс+". Шампионките изковаха втора победа над ЦСКА, този път у дома с 3:0 (25:13, 25:12, 25:14) след едва 57 минути игра в зала "Пловдивски университет" и така спечелиха серията с 2:0 победи.

В първата част гостенките издържаха до 5:5. С пет поредни точки маричанки наложиха контрол, дръпнаха далеч напред в резултата и с елегантно завършена атака на влязлата от ъгъла Силвана Чаушева затвориха гейма при 25:13. Във втория гейм софиянки увеличиха чувствително броя на грешките и волейболистките на Марица продължиха своето тотално надмощие, за да стигнат до нов категоричен резултат – 25:12. Без интрига остана и третият гейм. ЦСКА не успя да бъде равностоен съперник на пловдивчанки и загуби частта на 14, а с това и мача.

Топреализатор на срещата стана Таня Събкова с 14 точки за Марица. Центърът Милена Димова добави 8. С толкова завърши и най-резултатната състезателка за ЦСКА Симона Димитрова.

Финалният плейоф се играе до три победи от максимум пет мача, като първите две срещи са на 19 и 20 април. Съперник на Марица ще бъде победителят от другия полуфинал Левски, който също затвори своята серия с 2:0 победи срещу Казанлък Волей, след чиста победа днес като гост с 3:0 (25:17, 25:14, 25:13).