Марица (Пловдив) загуби с 1:3 (13:25, 25:23, 15:25, 16:25) гостуването си на италианския Унет Ямамай (Бусто Арсицио) в среща от 1/16-финалите на Купата на ЦЕВ. Двубоят се игра пред над 1000 зрители в зала "Палаямамай".

"Жълто-сините" започнаха плахо срещата и още в самото й начало губеха със солидна разлика. Логично първият гейм беше за италианките. През втората част Марица изглеждаше по коренно различен начин и изравни резултата след 25:23.

В третата и четвъртата части домакините бяха по-добрият отбор и ги взеха без особени затруднения.

Топреализатор на мача стана Валентина Диуф с 26 точки за Унет Ямамай. При официалния си дебют за Марица централната блокировачка Нася Димитрова бе най-резултатна за отбора с 13 точки. Габи Цветанова добави 11, а Виктория Григорова – 10.

Реваншът в зала "Колодрума" в Пловдив е на 25 януари от 18:30 часа. Марица се нуждае от победа с 3:0 или 3:1, за да стигне до решаващ златен гейм.