Изпълнение на звездата на френския национален отбор по волейбол Ървин Нгапет предизвика фурор в социалните мрежи след снощните 1/4-финали на Европейското първенство по волейбол.

"Петлите" победиха Сърбия с 3:1 и в събота (20:45 часа) се изправят срещу България в битка за класиране на финал. Мачът няма да е никак лесен, а това се доказва и от проявата на звездата на "петлите" Нгапет при разиграване в мача със сърбите.

Волейболистът бе навсякъде по игрището при 24:17 за французите в четвъртия гейм и направи уникални спасявания, макар разиграването да приключи в полза на съперника.

Добрата игра на французина от камерунски произход предизвика расистки обиди и смъртни заплахи по адрес на волейболиста, който сподели, че е бил тормозен от сръбски фенове в социалните мрежи.

Следете с БЛИЦ: Евроволей 2015