Националният отбор по волейбол на България за юноши старша възраст спечели и третия си последен мач в Група "B" на Балканското първенство за младежи в Нов Дойран (Македония) и заслужено оглави крайното класиране в групата. След снощното 3:0 гейма (25:12, 25:16, 25:11) срещу Албания момчетата на Николай Желязков излизат тази вечер в полуфинален сблъсък с победителя от Група "A" Сърбия.

За срещата с Албания Желязков даде почивка на посрещача Николай Пенчев и центъра Венцислав Трифонов. Диагоналът Жани Желязков също не можа да вземе участие в мача поради болки в стъпалото. Нашите не допуснаха никаква интрига в нито един от геймовете и спечелиха двубоя по най-безапелационен начин.

Най-висока оценка за играта си получи Златан Йорданов, който замести Трифонов в центъра и отбеляза 11 точки при 100% успеваемост на атаката и цели 4 аса. Топреализатор на мача пък стана заместникът на Желязков на поста диагонал Илиян Божков. Той също впечатли с 3 аса при изпълнението на сервис за общо 15 точки в срещата. Капитанът на "трикольорите" Борислав Георгиев също получи висока статистическа оценка за играта си, макар че в средата на двубоя отстъпи мястото си на втория разпределител Добромир Димитров.

В другата среща от нашата група Гърция победи Молдова с 3:0 гейма (25:18, 25:15, 25:21) и се класира за полуфиналите като най-добър втори отбор. В тях неин съперник ще бъде победителят в Група "C" Турция.

Съставът на България: Борислав Георгиев - 1 точка (0 аса, 1 атака, 0 блокади), Илиян Божков - 15 (3, 10, 2), Пламен Драгиев - 9 (0, 9, 0), Петър Каракашев - 4 (0, 4, 0), Златан Йорданов - 11 (4, 6, 1), Венцислав Рагин - 9 (0, 5, 4), либеро Антон Василиев, Иван Иванов, Добромир Димитров - 2 (2, 0, 0), старши треньор Николай Желязков