Либерото на националния ни тим по волейбол Теодор Салпаров записа блестящ дебют за Газпром-Югра (Сургут) в руската Суперлига. Българинът се присъедини към новите си съотборници в четвъртък и донесе късмета на тима при гостуването им на Урал (Уфа) за драматичната победа с 3:2 (25:23, 24:26, 18:25, 25:23, 15:12) в петия кръг.

Салпаров завърши с 47% позитивно и 27% перфектно посрещане за успеха. Над всички за Газпром пък беше полският национал Мачией Музай със страхотните 32 точки за победата.

Националът в състава на Урал Светослав Гоцев се появи за малко в игра във втория гейм, но без да се отчете с нито една точка. Най-полезни за домакините бяха Денис Бирюков и влезлият като резерва Никита Алексеев с 21 и 20 точки.

След успеха Газпром е на 9-о място с 2 победи, 3 загуби и 5 точки. Гоцев и съотборниците му от Урал са четвърти с 3 победи, 2 загуби и 10 точки. В следващия кръг Теди Салпаров и компания почиват, а Урал гостува на шампиона Кузбас (Кемерово).