Националният отбор на България по волейбол победи Сърбия с 3:1 гейма в контрола (25:20, 13:25, 25:23, 25:21). Срещата се игра в новата зала “Армеец Арена”, която беше открита по-рано през деня. Двубоят е част от подготовката на двата тима за европейското първенство в Австрия и Чехия от 10 до 18 септември. Над 11 хиляди души заеха местата си по трибуните и изгледаха първо церемонията по откриване на съоръжението, а след това и волейболната контрола. Сред зрителите бяха премиерът Бойко Борисов, много министри, сред които Свилен Нейков, Симеон Дянков, Трайчо Трайков, Сергей Игнатов, Мирослав Найденов и Цветан Цветанов. Почти целият спортен елит също беше в "Армеец Арена" начело с председателя на БОК Стефка Костадинова, много олимпийски и световни шампиони.

Срещата започна равностойно до 5:5, след което България поведе с 8:5 след атака на капитана Владимир Николов и два блокада на разпределителя Андрей Жеков. Сърбите успяха да изравнят при 11:11 и 14:14, но все пак втората пауза дойде при 16:14 за момчетата на Радо Стойчев след атака на Тодор Алексиев и контра на Методи Ананиев. Разликата нарасна до 19:15 след няколко грешки на гостите. Българите продължиха със силната си игра и без проблеми спечелиха гейма с 25:20 след грешка от сервис на Милан Рашич.

Във втория гейм гостите от Сърбия играха много по-добре и заслужено стигна до впечатляващото 25:13. Съперникът поведе с 8:4 при първото техническо прекъсване, а авансът на гостите нарасна при 11:5. Радо Стойчев поиска тайм-аут. При 15:7 за Сърбия в игра за българите се появи младият разпределител на ЦСКА Георги Манчев, който направи дебют с националната фланелка. Втората техническа пауза дойде при 16:9 за възпитаниците на Игор Колакович. В крайна сръбските волейболисти спокойно взеха гейма с 25:13.

В третия гейм сърбите отново започнаха по-добре и дръпнаха бързо с 5:1. При 6:2 в игра се появи и вторият пълен дебютант в състава на България - посрещачът Тодор Скримов. Първата техническа пауза дойде при 8:5 за Сърбия след мощна атака на Саша Старович. Постепенно България успяха да изравни при 12:12 след аут на Старович и страхотна блокада на Виктор Йосифов. Въпреки усилията на гостите България поведе при 16:15 след две грешки на сърбите. Последва нова грешка на Сърбия и успешна атака на Тодор Скримов за 18:15. Гостите за пореден път изравниха при 19:19. Прекъсването, което взе Радо Стойчев, даде ефект и българите поведоха отново при 21:19 след атака на Владо Николов. "Трикольорите" успяха да спечелят гейма с 25:23 след сервис в аут на Никола Ковачевич.

В четвъртия гейм Радостин Стойчев пусна за първи път звездата Матей Казийски. Двата тима се догонваха в резултата до 18:18. След това нашите поведоха с 21:18 след чудесни атаки на Цветан Соколов и Казийски. Соколов реши до голяма степен нещата в наша полза, след като отигра успешно трудна топка близо до мрежата за 23:20. След мощен сервис на Соколов нашите затвориха гейма с 25:21, с което спечелиха и двубоя с 3:1.

България - Сърбия 3:1 (25:20, 13:25, 25:23, 25:21)