Националният отбор по волейбол записа изненадваща загуба в последната си контрола преди Европейското първенство, което започва на 10 септември в Австрия и Чехия. В последен мач от турнира Турнуа дьо Франс 2011 отстъпихме с 2:3 гейма (23: 25, 23:25, 25:21, 31:29, 10:15) пред Словакия. Това е неочаквано поражение, тъй като съперникът е с 32 места зад нас в световната ранглиста и няма кой знае какви успехи във волейбола.

Селекционерът на националите Радостин Стойчев заложи на основния състав, но вместо Теодор Тодоров игра Костадин Гаджанов. Останалите титуляри бяха Андрей Жеков, Владимир Николов, Матей Казийски, Тодор Алексиев и Виктор Йосифов.

В първите две части съперникът спечели с 2 точки разлика след равностойна игра. България игра на ниво в третия гейм, който взе с 25:21 точки. Четвъртата част бе най-драматична. Нашият тим успя да изравни при 24:24 и резултатът се движеше точка за точка. Момчетата на Радостин Стойчев показаха по-здрави нерви и спечелиха с 31:29.

Тайбрек трябваше да реши изхода от двубоя. В него Словения поведе и не изпусна преднината си до края – 15:10.

БЪЛГАРИЯ - СЛОВЕНИЯ 2:3 (23: 25, 23:25, 25:21, 31:29, 10:15)

България: Андрей Жеков (3 точки), Владимир Николов (23), Матей Казийски (17), Тодор Алексиев (6), Костадин Гаджанов (4), Виктор Йосифов (11), Владислав Иванов-либеро (Георги Братоев, Тодор Скримов (5), Методи Ананиев (12), Мартин Божилов-либеро, Теодор Тодоров (3), Цветан Соколов (1)

Словения: Ален Пайенк (16), Митя Гаспарини (22), Деян Винчич (7), Вид Якопин (4), Тине Урнаут (17), Матевц Камник (15), Себастиян Скорч-либеро (Драган Радович, Сатлер Флаш (6), Ален Скет, Планинч)