Националният волейболен отбор на България за девойки старша възраст загуби от връстничките си от Сърбия с 2:3 (17:25, 25:22, 21:25, 17:25, 16:14) в първата контрола между двата отбора в Самоков, съобщава bgvolleyball.com. В първия гейм българките допуснаха прекалено много брак в играта си и позволиха на гостенките да го спечелят убедително с 17:25. Във втората част нашите намалиха чувствително грешките, блокадата заработи и те успяха да изравнят резултата след 25:22. Четирите аса, които момичетата на Димо Тонев отбелязаха в третия гейм, се оказаха недостатъчни, за да компенсират по-успешното нападение на сръбкините. В следващата част "плавите" още повече натиснаха с неспирните си атаки и я спечелиха по категоричен начин. С това мачът не завърши и двата отбора изиграха още един гейм. В него младите "лъвици" се наложиха с 16:14. В основната шестица на България играха Петя Баракова, Ралина Дошкова, Симона Димитрова, Гергана Димитрова, Мира Тодорова, Милена Димова и либерото Жана Тодорова. В игра влязоха още Мирослава Паскова, Кристина Гунчева и Пролетка Иванова. Гери Димитрова бе най-резултатна сред българките с 18 точки. Централните блокировачки Милена Димова и Мира Тодорова впечатлиха с общо 8 блокади. Най-резултатна в мача стана Милица Кубура с 22 точки за победителките. Двата тима ще изиграят още една контрола тази вечер като част от подготовката си за предстоящото Световно първенство в Чехия.