Женският национален отбор по волейбол приключи перфектно първата част от квалификациите за Евроволей 2017. Тимът на Иван Сеферинов спечели и третия си мач от квалификационния турнир в София, след като се наложи над Румъния с 3:0 (25:22, 25:15, 25:20).

Така отборът е с пълен актив от 3 победи без загубен гейм и с 9 точки оглавява временното класиране в група „Е“. В края на следващата седмица предстои квалификационен турнир в румънския град Пятра Нямц. Само победителят от групата се класира директно за европейското първенство през 2017 година в Азербайджан и Грузия. Вторият ще участва на бараж.

Най-резултатни за успеха на България бяха Елица Василева и Емилия Николова, които реализираха по 16 точки и направиха по 3 аса. Йоана Бачиу се отличи с 11 точки (2 аса) за Румъния.