Нефтохимик 2010 (Бургас) се върна в битката за място на финала на Суперлигата на България, след драматична победа като гост на Добруджа с 3:2 (25:23, 25:20, 15:25, 22:25, 19:17) в третия мач от полуфиналните плейофи.

По този начин бургазлии, които спечелиха редовния сезон, намалиха резултата в плейофната серия на 1-2 победи и останаха в играта за класиране на финала. Четвъртата среща между двата тима е утре (27 март) отново от 18,00 часа в Добрич.

Първият гейм бе доста оспорван, но бургазлии съумяха да направят разлика от 2 точки, която се оказа и решителна, за да поведат след 25:23.

Те Бяха по-стабилни и във втория гейм, който затвориха с 25:20.

В третия гейм Добруджа имеше преимущество и намали резултата на 1:2.

В четвъртата част домакините разкриха напълно потенциала си и докараха мача до тайбрек.

В решителния пети гейм домакините поведоха с 4:1, а реферът Ивайло Иванов вдигна и жълт картон за тима на Нефтохимик. Нищо обаче не бе приключило и последва кулминацията на драмата, завършила след 19:17 в полза на бургазлии.

Kласиране, резултати, програма и всичко за волейболната Суперлига - ТУК !!!