Носителят на Купата и Суперкупата на България Хебър (Пазарджик) дебютира със загуба в европейските клубни турнири. Волейболистите на Атанас Петров паднаха при визитата си на полския Алурон Вирту КМК (Заверче) с 0:3 (21:25, 21:25, 18:25) в първия си мач от 1/16-финалите в Чалъндж къп. За домакините игра националът Николай Пенчев.

Най-резултатен за Хебър стана канадският диагонал Брадли Гънтър с 14 точки. Македонският национал Александър Ляфтов добави 11 точки.

Ники Пенчев се представи добре за домакините и реализира 10 точки за успеха, а със същия актив завършиха Матеуш Малиновски и Пиетер Верхеес. Над всички за полския тим бе португалският национал Алешандре Ферейра с 18 точки.

Реваншът е следващата сряда (18 декември) от 18:30 часа в зала "Васил Левски" в Пазарджик, а „тигрите" трябва да спечелят с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм. На поляците ще им стигнат два спечелени гейма, за да продължат напред към 1/8-финалите. Там съперник на българския или полския тим ще е победителят от двойката между турския Спор Тото СК (Анкара) и косовския Луботени (Феризово).