Марица (Пловдив) записа трета страхотна победа в Шампионската лига, но приключи участието си в най-престижния европейски клубен турнир. Шампионките на България надвиха драматично руския гранд Уралочка (Екатерининбург) с 3:2 (25:19, 21:25, 25:17, 23:25, 20:18), но това не бе достатъчно за класиране на четвъртфиналите.

Българският тим записа най-доброто си участие в турнира след три загуби на старта и последвали три победи над много силни отбори като Динамо (Москва), Кан и Уралочка. До последно Марица имаше теоритични шансове за продължаване напред, но за целта се нуждаеше от успех с 3:0 или 3:1 в днешния сблъсък.

Драмата в тайбрека бе невероятна. Марица имаше предимство, но то не бе повече от две точки. В крайна сметка българският тим се нуждаеше от 6 мачбола преди да сложи край на двубоя при 20:18.

В другия мач от Група Е днес, руският шампион Динамо (Москва) победи гостуващия френски шампион РК Кан (Кан) с 3:0 (25:22, 25:20, 25:22) и се класира за четвъртфиналите като първенец в групата с четири победи и 12 точки, оставяйки противника на втора позиция с три победи, девет точки и 12:12 гейма, но с малко по-добро точково съотношение от това на Марица. Уралочка остана на последното четвърто място с два успеха.