Силно начало, но кошмарен завършек лиши България от втора победа в Лигата на нациите при жените. Волейболните ни националки отстъпиха с 1:3 гейма (19:25, 25:21, 21:25, 11:25) пред Германия в осмия си двубой от тазгодишния турнир и последен от втората седмица в Арлингтън (САЩ).

Преди мача и двата тима имаха в актива си по една победа и шест загуби.

Срещата бе равностойна с изключение на четвъртия гейм, в който германките тотално прегазиха възпитаничките на Лоренцо Мичели.

Отлични впечатления отново остави младият диагонал Мерелин Николова, която прави фурор в Арлингтън. Тя стана най-резултатната състезателка в мача с 18 точки, а 5 от 7-те ни точки от начален удар бяха нейно дело.

Мирослава Паскова добави 14 точки, а Мария Йорданова – 12. България завърши срещата с едва 3 блокади и в крайна сметка отстъпи по всички показатели пред съперника си. Двата тима имаха равен брой грешки – по 21.

България заема последното 16-о място в Лигата на нациите при жените със седем загуби, една победа и едва 2 точки в актива си. В последната седмица от надпреварата, в която тази година няма изпадащи, ще се изправим срещу Китай, Тайланд, Бразилия и Доминиканската Република.

Съставът на България: Петя Баракова 3, Мерелин Николова 18, Мирослава Паскова 14, Мария Йорданова 12, Мария Кривошийска 3, Борислава Съйкова - Мила Пашкулева-либеро (Ива Дудова 2, Мирела Шахпазова, Александра Съйкова 3, Микаела Стоянова, Жана Тодорова-либеро)