Волейболните ни национали загубиха от Канада с 0:3 гейма (22:25, 28:30, 24:26) във втората си среща от Група 1 на Лигата на нациите. За селекцията на италианеца Джанлоренцо Бленджини това е второ поражение, след като на старта България отстъпи с 0:3 и на олимпийския шампион Франция.

Следващият мач на България е срещу САЩ - утре от 20:00 часа, а в недел (отново от 20:00 часа) е срещата с Нидерландия.

Селекционерът Джанлоренцо Бленджини избра в титулярния състав Симеон Николов, Димитър Димитров, Георги Татаров, Денис Карягин, Алекс Грозданов, Илия Петков и либерото Мартин Божилов, като не направи промени в сравнение с първия мач срещу Франция.

В първия гейм подмладеният български отбор първи дръпна в резултата - 9:5, но момчетата ни не успяха да удържат аванса. Канадците изравниха при 15:15. Двубоят продължи точка за точка, а в края съперникът дръпна и спечели с 25:22.

Във втория гейм отново нашите поведохме - с три точки, после "трикольорите" допуснаха обрат. След 7:7 започна паритет в играта. България записа пет поредни точки, с които поведе с 22:20. Момчетата на Бленджини се виждаха победители в гейма. Имахме и първата точка за спечелването му при 24:23. В драмата обаче накрая ликуваха канадците - 30:28.

Като под индиго България отново започна по-силно и третия гейм – 6:3. Така и не успявахме да задържим аванса си. За първи път съперникът излезе напред с 10:9. Серия от пет поредни канадски точки предреши мача. Съперникът поведе с 22:17. Само че нашите не бяха казали последната си дума. Българите изравниха за 22:22. Два пъти нашите спасиха мачбол, но накрая не успяха да стигнат до първи спечелен гейм в Лигата на нациите и Канада ликува с 3:0.

БЪЛГАРИЯ - КАНАДА 0:3 (22:25, 28:30, 24:26)

БЪЛГАРИЯ: Симеон Николов, Димитър Димитров, Денис Карягин, Георги Татаров, Алекс Грозданов, Илия Петков - Мартин Божилов-либеро (Аспарух Аспарухов, Самуил Вълчинов, Владимир Гърков, Николай Колев, Дамян Колев-либеро, Любослав Телкийски)
Селекционер: Джанлоренцо Бленджини

КАНАДА: Люк Хър, Артур Шварц, Ерик Льопки, Стивън Макар, Лукас Ван Беркел, Финиън МакКарти - Джъстин Люи-либеро (Никълъс Хоуг)
Селекционер: Туомас Самелвуо