България продължи уверения си поход на световното първенство по волейбол за жени под 19 години, което се провежда в Хърватия и Унгария. Тимът, воден от Борислав Крачанов, постигна пета поредна победа в Сегед, а в четвърти мач не даде гейм на съперника. Нашите отнесоха домакина Унгария с 3:0 гейма (25:17, 25:19, 25:18) в първия си елиминационен двубой и си осигуриха участие в четвъртфиналите.

Срещу унгарките избраничките на Крачанов изиграха много силен мач, бяха стабилни на посрещане и блокада, и въпреки че имаха грешки на начален удар, сервисът им сериозно затрудни опонента.

Селекционерът заложи на стартов състав: Гунчева, Коларова, Коева, Ангелова, Стоянова, Дудова и либеро Нинова.

България завърши с 8 точки от блокада, 37 от атака и 6 на начален удар. Грешките на съперника бяха 24.

Пореден силен мач направи Микаела Стоянова, която завърши с 16 точки, Ива Дудова добави 11, а Виктория Коева – 9.

Припомняме, че дотук имаме само една загуба. На старта на Мондиала отстъпихме пред един от фаворитите – Италия (1:3). След това нашите влязоха в поредица от победи, в които загубиха само един гейм. Завършихме като втори в група "С", а в директните елиминации трябваше да се изправим срещу един от двата домакина.