Волейболистите на Полша постигнаха пълен обрат срещу Италия и от 0:2 гейма стигнаха до успех с 3:2 (17:25, 20:25, 25:23, 25:21, 15:12). Най-резултатен за Полша беше Пьотър Новаковски с 15 точки, резервите Якуб Ярош и Михал Ручиак добавиха по 11. Кристиан Савани заби 20 точки за Италия, а Михал Ласко добави 19. Полша остана на второ място във временното класиране на Световната купа с 22 точки, колкото има и лидерът Русия. На трета позиция е Бразилия с 19 точки, колкото имат Италия и Куба. Трите тима са с по 6 победи и 3 загуби. Поляците се нуждаят от спечелването на един гейм от последните си два мача – срещу Бразилия и Русия, за да отидат на Олимпиадата.

За Лондон се класират първите три от Световната купа. Засега Русия и Полша са фаворити за първите две места, Италия, Бразилия и Куба ще спорят за третото място. Последната възможност за виза за Олимпиадата догодина е европейската квалификация в София през май 2012-а. Със сигурност на нея ще участва Сърбия. За родните национали ще бъде добре Италия да си осигури участие на Игрите чрез Световната купа и да пропусне квалификацията в София./БЛИЦ