Полша победи САЩ с 3:1 (21:25, 25:23, 26:24, 25:22) в един от най-интересните двубои от Лигата на нациите по волейбол за мъже в София.

Световните шампиони изоставаха с 0:1, но постигнаха обрат, който им позволи да се изкачат на второ място в класирането.

"Дружина полска" отново загатна за сериозните си възможности във втората част, демонстрирайки отличната си игра в атака.

В третия гейм американците пропуснаха един шанс да поведат с 2:1, а Полша се възползва по най-добрия начин от това и взе аванс след драматично 26:24 в своя полза.

В последната част поляците затвърдиха силната си игра в защита и бяха крайни победители в "Арена Армеец" след 25:22.

Най-резултатен за победителите стана Бартош Курек с 23 точки. Съотборникът му Камил Семенюк добави още 15 точки.

За САЩ с 16 точки завърши Арън Ръсел, а американският отбор е на пета позиция в класирането до момента.