Цветан Соколов изигра пореден силен мач, а тимът на Кучине Лубе (Чивитанова) се върна на победния път в италианското първенство. Шампионите надиграха Тоно Калипо Вибо Валентия с 3:1 (25:18, 20:25, 25:10, 25:12) в двубой от 14-ия кръг на Сериа А1.

Българският диагонал влезе като резерва във втория гейм, но остана на паркета до края на срещата, като се отчете с 11 точки и 3 блока. Най-резултатен бе Османи Хуанторена с 21 точки и цели 7 аса, 13 точки и 2 аса добави Давиде Канделаро. За Тоно Калипо Олег Антонов се отчете с 15 точки, 1 ас и 1 блокада.

След тази победа Лубе приключи годината на второ място във временното класиране с 35 точки - 12 победи и 2 загуби, само на точка от лидера Перуджа. Вибо пък е на 12-о място с 9 точки - 3 успеха, 11 поражения.

Соколов и компания стартират 2018 година с двубой срещу Равена на Красимир Георгиев четвъртък от 22:30 часа.