Мъжкият ни волейболен национален отбор загуби с 0:3 (23:25, 23:25, 21:25) от лидера в класирането Иран двубоя си от Лигата на нациите. Въпреки, че вече си беше осигурил класиране в следващата фаза съперникът ни бе по-добър на игрището и стигна заслужено до категоричния успех. Иран бе без звездите си Мир Сайед Маруфлакрани, Мохамад Мусави и Амир Гафур, но надделя в пловдивската зала "Колодрума".

Селекционерът на България Силвано Пранди даде почивка на Николай Николов, Виктор Йосифов и Тодор Скримов, на тяхно място започнаха Красимир Георгиев, Светослав Гоцев и Розалин Пенчев.

"Лъвовете" стартираха силно и поведоха с 3:0, а след това и с 8:5 при първото техническо прекъсване. “Персите” изравниха при 13:13. Тимът ни все пак имаше преднина от една точки при втората пауза, а със силна игра се отличваха до този моменти Соколов, Атанасов и Георгиев.

Играта продължи точка за точка, а Иран дръпна решително след 20:20. Съперникът ни стигна до геймбол при 24:22, а двойна наша блокада спря атаката на Иран. Георгиев обаче изпълни начален удар в мрежата и Иран взе първия гейм с 25:23.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

България поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване на втория гейм. Цветан Соколов започна да пласира все по-добре атаките си, а дейно му помагаше Мартин Атанасов. Иран обаче успя да поведе с 1 точка при втората техническа пауза - 16:15. Последваха няколко точки за съперника ни, а нашите успяха да намалят постепенно изоставането си. Стигна се до 24:22 за Иран. Цветан Соколов намали до 23:24, но атака на Алиасгар Мояред донесе успех на съперника ни и в този гейм с 25:23.

Третият гейм бе доста равностоен, като нашите национали за пръв път успяха да дръпнат с по-солидна преднина и удържаха аванс от 3-4 точки. При второто техническо прекъсване волейболистите на Силвано Пранди имаха преднина от 16:13. Постепенно Иран навакса. Гостите поведоха за пръв път в тази част при 21:20. И до края не позволиха да се стигне до нов обрат. 25:21 за Иран и край на мача.

Иран е начело с 36 точки, докато България заема 12-ото място с 13 точки.