Дея Спорт и ЦСКА постигнаха победи в първите четвъртфинални двубои от първенството на България по волейбол за мъже. Бургазлии се наложиха с 3:1 гейма (23:25, 25:12, 25:21, 25:23) у дома след обрат срещу Черно море, докато "армейците" се справиха с Монтана също в четири гейма.

Най-резултатен за успеха на Дея Спорт стана Лукас Мадалос с 31 точки. Съотборникът му Валентин Братоев добави 15 т. За Черно море с 20 точки се отличи Симеон Димитров.

В друга среща от четвъртфиналите ЦСКА победи с 3:1 (19:25, 25:21, 25:19, 27:25) домакина Монтана и също има аванс в четвъртфиналната серия. Монтанци взеха първия гейм, но след това допуснаха обрат и "червените" се поздравиха с успеха. Тодор Вълчев и Страхиня Бързакович реализираха по 16 точки за гостите от София. Фахри Путратама от Монтана беше най-резултатен в мача с 19 пункта.

В събота шампионът Нефтохимик посреща Берое, докато Левски е домакин на Пирин (Разлог).