Националният волейболен отбор на Русия записа втора победа в Световната лига. Момчетата на треньора Владимир Алекно победиха без проблеми Япония с 3:1 (22:25, 25:19, 25:12, 25:12) във втория мач между двата отбора от Група "В", игран този следобед пред над 4000 зрители в зала "Уфа Арена" в Уфа. Другите два отбора в групата са България и Германия.

Японците започнаха ентусиазирано и благодарение на добрите си атаки контролираха напълно играта в първия гейм. В началото на втората част двата отбора започнаха на високо темпо, но чрез силната игра на Дмитрий Мусерский Русия спечели с 25:19. Русия подобри още играта си в посрещане и атака и спечели следващите два гейма убедително с по 25:12.

Най-резултатен за руснаците бе центърът Дмитрий Мусерский, който влезе като резерва в началото на втория гейм, с 14 точки. Максим Михайлов прибави 13 точки за успеха. За японците Кунихиро Шимицу отново реализира 12 точки, въпреки че игра само до третия гейм.

Следващата седмица Русия приема Германия в Калининград, а Япония ще гостува на България./БЛИЦ