Eвропейският шампион Русия завърши с 5 победи от 5 мача груповата фаза, след като разби домакините от Словения с 3:0 (25:21, 25:21, 25:21) в последния си мач от предварителна група С на Евроволей 2019.

Най-полезни за Русия бяха Дмитрий Волков и Виктор Полетаев с по 13 точки за победата. За домакините от Словения влезлият като резерва Тончек Щерн и Клемен Чебул приключиха с едва 8 и 7 точки.

Така волейболистите на Туомас Самелвуо станаха победители в групата с 15 точки. Словения остана на второ място с 3 победи, 2 загуби, 9 точки и геймово съотношение 10:7.

На 1/8-финалите Русия ще срещне Гърция, чийто тим е четвърти в група А. Словенците пък ще играят с България, след като националите ни завършиха трети в група А. Двата мача ще бъдат в събота (21 септември) съответно от 18:30 и 21:30 часа българско време в зала "Дворана Център Стожице" в Любляна. Победителите от двете срещи ще играят един срещу друг на 1/4-финал, който ще бъде в понеделник (23 септември) отново от 21,30 часа в словенската столица.