Волейболистите на България допуснаха обрат и загубиха от Италия с 1:3 (25:22, 23:25, 21:25, 17:25) във френския град Монпелия в последния си мач от група А на европейското първенство.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

И двата си бяха осигурили място на 1/8-финалите още преди този двубой, а след второто си поражение "трикольорите" ще финишират трети в групата и ще трябва да играят следващата си сблъсък в Словения, където може да срещнат и домакините.

Италианците ще имат утре директен сблъсък с домакина Франция за първото място в групата.

ИТАЛИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:1 (22:25, 25:23, 25:21, 25:17)

ИТАЛИЯ: Симоне Джанели, Иван Зайцев, Османи Хуанторена, Филипо Ланца, Симоне Анцани, Матео Пиано - Масимо Колачи-либеро
Резерви: Рикардо Сбертоли, Габриеле Нели, Олег Антонов, Даниеле Лавия, Роберто Русо, Давиде Канделаро, Фабио Балазо
Селекционер: Джанлоренцо Бленджини

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Светослав Гоцев, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро
Резерви: Добромир Димитров, Венелин Кадънков, Николай Пенчев, Георги Петров, Теодор Тодоров, Алекс Грозданов - Петър Каракашев-либеро
Селекционер: Силвано Пранди

ПЪРВИ ГЕЙМ
Срещата започна страхотно за волейболистите ни, които поведоха с 3:0 в първия гейм, а след това и със 7:2. Първата техническа пауза пък дойде при резултат 8:3. Националите ни продължиха да играят силно и запазваха разликата си след силни изяви на Цветан Соколов, който с мощен сервис доведе нещата до 24:19 и геймбол за тима ни. Италианците обаче наваксаха три точки за 24:22 и Силвано Пранди взе прекъсване. След него Виктор Йосифов с мощна атака сложи точка на спора в тази част, реализирайки за 25:22.

ВТОРИ ГЕЙМ
Втората част започна по-равностойно и борбата се водеше точка за точка, а първото техническо прекъсване дойде при резултат 7:8 за италианците. Националните ни обаче обърнаха нещата и поведоха с 10:8. "Адзурите" обаче изравниха при 11:11. Играта продължи да е равностойна, а втората техническа пауза бе при 14:16 с аванс за Италия. До края на тази част италианците не изпуснаха преднината си и след блокаут в края спечелиха гейма с 25:23, изравнявайки резултата в срещата.

ТРЕТИ ГЕЙМ
България поведе с 3:1 в началото на третата част, но последваха 4 поредни точки за Италия и 3:5. Цветан Соколов намали до 4:5 и играта тръгна равностойно точка за точка. Националите ни успяха да поведат при 15:14 след мощен сервис на Цветан Соколов и двойна блокада. Постепенно италианците взеха инициативата и след две поредни успешни блокоди на Матео Пиано поведоха - 17:19. Атаки на Османи Хуанторена и Иван Зайцев доведоха нещата до 17:21 и Силвано Пранди взе прекъсване. Троен блок хвана атаката на Цветан Соколов за 17:23. Италия стигна до геймбол при 24:19. Светослав Гоцев атакува мощна през центъра за 21:24 и Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване, след което Георги Петров би сервис в аут и Италия спечели третата част с 25:21, за да направи пълен обрат в срещата.

ЧЕТВЪРТИ ГЕЙМ
Италия поведе с 3:0 в началото на гейма, като две от точките бяха директно от сервис. Две атаки, завършени от Тодор Скримов и резултатът бе намален на 2:5. "Адзурите" не изпуснаха инициативата, а Джанели не можеше да бъде спрян и направи точка за 9:6. След нови две точки за съперника Силвано Пранди взе прекъсване и пусна на игрището две от резервите - Венелин Кадънков и Даниел Димитров на мястото на Соколов и Сеганов. "Лъвовете" изглежда се предадоха съперникът трупаше точка след точка до 22:14. Цветан Соколов се върна на игрището и разликата бе намалена на 6 точки, но удар на Скримов в аут сложи край на гейма и мача - 17:25 и победа за Италия с 3:1 гейма.