Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) започна с изразителна победа четвъртфиналните плейофи в Националната волейболна лига Демакс. "Жълто-сините" победиха ДКС Варна (Варна) с 3:0 гейма (25:8, 25:18, 25:17) в зала "Младост 1" в морската столица.

Маричанки стартираха с 8:2, стигна се до 16:3, а геймът приключи при 25:8. Във втората част гостите дръпнаха с 6:1, впоследствие преднината им беше 17:12, а геймът завърши след 25:18.

В третата част ДКС Варна поведе със 7:1, Марица обаче направи пълен обрат до 13:10. Мачът беше взет след 25:17.

Така маричанки поведоха в четвъртфиналната серия с 1:0 победи и при успех утре ще си осигурят място на полуфиналите в плейофите. Двубоят е отново в зала "Младост 1" - в събота от 12:00 часа.