Волейболистките на Марица (Пловдив) загубиха и третата си среща от груповата фаза на Шампионската лига. Първенецът на България отстъпи при визитата си на руския гранд Динамо (Казан) с 0:3 (10:25, 21:25, 20:25).

Домакините имаха тотално превъзходство в първия гейм и поведоха с 12:6, а след това го спечелиха с 25:10.

Във втората част Марица поведе с 4:2, стигна се и до 12:9 за пловдивчанки, но рускините успяха да обърнат и да поведат с 20:17. Българките не се дадоха и намалиха изоставането си на само точка – 21:20. Въпреки това тимът от Казан затвори гейма в своя полза след 25:21.

Момичетата на Борислав Крачанов поведоха и в третата част с 5:3, но Динамо обърна и дръпна със 17:13. Шампионките на България се доближиха до само точка 19:18, но руският тим спечели срещата след 25:20.

За Марица най-резултатна стана Силвана Чаушева с 12 точки, а 8 добави Александра Миланова. За домакините Саманта Фабрис записа 15 точки

След последния си мач за годината българският тим остана последен в групата с три загуби и геймова разлика 1:9, а следващата му среща в турнира е на 19 януари – гостуване на турския гранд Фенербахче Опет (Истанбул), който е втори в класирането с две победи от два мача и 5 точки. Динамо е лидер с два успеха, едно поражение и 6 точки. Френският тим Безие е трети с 3 точки след победа и загуба до момента.