Шампионките от Марица (Пловдив) се класираха за финал в турнира Купа България. Маричанки надиграха с 3:0 (25:18, 25:20, 25:18) гейма Славия (София) във втория полуфинал от турнира в зала Христо Ботев в София. Така утре пловдивчанки ще гонят 8-та си Купа България и ще защитават трофея си от миналия сезон.

Марица стартира доста добре двубоя и поведе със 7:3 точки, шампионките увеличиха преднината си при 16:12. След успешна атака на Боряна Ангелова пловдивчанки затвориха първия гейм с 25:18.

Във втория гейм маричанки поведоха с 6:2 с два аса на Мария Кривошийска. Белите успяха да намалят изоставането си на само точка в определени моменти от гейма. Стигна се до 20:19 за маричанки, които дадоха само точка на своя съперник до края на гейма и след 25:20 поведоха с 2:0 гейма.

В третата част Жълто-сините поведоха с 6:2. Стигна се до 16:11, а Марица се класира за финала след 25:18 и ще защитава трофея си от миналия сезон.

За Марица най-резултатна стана Мария Кривошийска с 21 точки, от които 7 аса. Добрина Христосков добави 8, а със 7 се отличи Ива Дудова.

За Славия най-резултатна стана Ирена Мишонова с 8 точки.

Утре маричанки ще срещнат във финала тима на ЦСКА, който в първия полуфинал днес победи Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 гейма. Двубоят за трофея ще се играе от 16:00 б.в. в зала Васил Левски в Пазарджик, а входът за финалната среща е свободен.