Шампионът Хебър (Пазарджик) се класира на финал и ще защитава трофея си от турнира за Купата на България, след като победи с 3:0 (25:21, 25:14, 25:21) Нефтохимик 2010 (Бургас) в собствената си зала "Васил Левски".

Миналата година на финала тимът от Бургас успя да измъкне един гейм на най-добрия отбор в българския волейбол, но този път Хебър бе категоричен. Якопо Масари даде преднина на отбора си при 23:18 в първия гейм, след което Джулио Саби и Тодор Алексиев завършиха атаки за крайното 25:21.

В следващите два гейма Хебър спечели след едва 14 и 21 точки за Нефтохимик и така тимът от Пазарджик ще играе за четвърти трофей в историята си.

Съперник на Хебър на финала ще бъде Дея Спорт (Бургас), който ще опита да спечели за първи път купата. Бургазлиите надиграха Берое (Стара Загора) с 3:1 (25:21, 23:25, 25:16, 25:17).