Волейболните ни националки приключиха с победа участието си в предварителна Група "А" на Европейската лига. Българките спечелиха срещата с Турция с 3:1 гейма (21:17, 21:17, 18:21, 21:15) и през следващата седмица ще атакуват и титлата на турнира във Варна.

В Двореца на културата и спорта в морската столица момичетата на Марчело Абонданца надиграха с 3:1 Турция и така завършиха на първо място в групата с 27 точки.

Българките спечелиха първите два гейма с 21:17, в третия загубиха с 18:21, но затвориха мача с 21:14 в четвъртия.

Най-резултатна за успеха бе Страшимира Филипова със 17 точки, а Елица Василева добави 16.

В другия мач от нашата група Румъния победи Унгария с 3:2 гейма.

Следващата седмица отново във Варна е финалната четворка на турнира, а освен България и Румъния, в него ще участват още Белгия и Германия.