Предстоящият съперник на българския шампион ЦСКА в 1/2-финалите на евротурнира за Купата на CEV при мъжете - полският ЗАКСА (Кенджежин-Кожле), загуби с 2:3 гейма (25:22, 27:25, 22:25, 18:25, 15:17) гостуването си на Асеко Ресовя (Жешув), участник в другия полуфинал на същия турнир. Двубоят бе от 4-ия кръг на втората фаза на мъжкото първенство на Полша - ПлусЛигата.

В тази втора фаза един срещу друг по два мача играят тимовете, класирали се сред първите шест в края на редовния сезон.

ЗАКСА поведе с 2:0 гейма, но допусна пълен обрат. Топреализатор на мача стана словенецът Тине Урнаут с 22 точки за гостите от Кенджежин-Кожле. 18 за ЗАКСА добави Якуб Ярош. Урнаут пък впечатли и с петте си аса в двубоя.

В класирането ЗАКСА е на 4-ото място с 37 точки от 12 победи и 10 загуби, а Ресовя - втори с 47 точки от 17 победи и 5 загуби. Водач е световният клубен вицешампион Скра (Белхатув) с 59 точки. Следващият мач на Павел Загумни и компания е домакинство срещу Делекта (Бидгошч) в събота.

ЗАКСА ще гостува на ЦСКА в Самоков на 22 февруари в първия 1/2-финал от турнира за Купата на европейската конфедерация по волейбол (CEV). /БЛИЦ