Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Мъжкият ни национален тим по волейбол срази Иран с 3:0 (25:19, 28:26, 26:24) в „Арена Армеец“ в среща от група G от втората фаза и запази шансове за класиране за финалната шестица на световното първенство в България и Италия. Преди седмица „лъвовете“ загубиха от персите с 1:3 (22:25, 20:25, 25:22, 19:25) в мач от група D в двубой първата групова фаза във Варна, но този път им отмъстиха с категоричен чист успех.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Най-добър реализатор бе Тодор Скримов с  18 точки (7 аса),  17 добави Валентин Братоев (1 блокада, 1 ас). За иранците по 12 точки записаха Милад Ебадипур, Амир Гафур и Мортеза Шарифи.

„Лъвовете“ ще трябва да победят САЩ утре и Канада в неделя, за да може да се класират сред най-добрите 6 и да отпътуват за финалната фаза в Торино.

ПЪРВИ ГЕЙМ
Родните "трикольори" стартираха вихрено и поведоха с 5:0, а първата техническа пауза дойде при 8:2. Волейболистите на Пламен Константинов продължиха да мачкат съперника и увеличиха аванса си до 9 точки при 14:5. Персите намалиха до 15:10 след грешки в нашия тим, но "лъвовете" имаха сериозна преднина и завършиха гейма при 25:19.

ВТОРИ ГЕЙМ
Тази част започна напълно противоположно на първата, в която националите ни доминираха. Сега иранците на свой ред дръпнаха с 4:1 и имаха аванс от 8:5 при първото техническо прекъсване. "Лъвовете" все пак изравниха за 11:11 и битката започна да се води точка за точка. България направи пълен обрат за 16:15 при втората техническа пауза, а равностойната игра продължи до самия край на гейма, вкойто националите ни отразиха два геймбола при 22:24 и дори обърнаха резултата до 25:24. След фантастичен сервис на Тодор Скримов "трикольорите" взеха и този гейм, макар и трудно с 28:26.

ТРЕТИ ГЕЙМ
Двата тима продължиха да водят осповрваната си битка и през почти целия трети гейм. След сервис на Братове в аут националите изоставаха със 7:8 на първото техническо прекъсване, но пък водеха с 16:15 при втората техническа пауза. След четири убийствени сервиса на Тодор Скримов "лъвовете" дръпнаха с 24:20 и имаха четири мачбола. Иранците обаче спасиха три последователни мачбола и Пламен Константинов взе прекъсване. Персите изравниха за 24:24, но все пак волейболистите ни спечелиха следващите две точки и триумфираха след 26:24.

БЪЛГАРИЯ – ИРАН 3:0 (25:19, 28:26, 26:24)

Състави
България: Георги Сеганов, Николай Учиков, Тодор Скримов, Валентин Братоев, Николай Николов, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро
Резерви: Добромир Димитров, Мирослав Градинаров, Николай Пенчев, Розалин Пенчев, Светослав Гоцев, Теодор Тодоров, Петър Каракашев-либеро
Треньор: Пламен Константинов

Иран: Сайед Мир Маруфлакрани, Амир Гафур, Милад Ебадипур, Мохомадджавад Манавинеджад, Мохамад Мусави, Али Шафиеи - Махди Марадни-либеро
Резерви: Саман Фаези, Сабер Каземи, Мохамад Вади, Мортеза Шарифи, Амир Токтех, Фархад Гаеми, Мохамадреза Хазратпурталатапех-либеро
Треньор: Игор Колакович