Само от една точка се нуждаят националите по волейбол, за да се класират за финалната осмица на Световната лига. Това стана ясно след изиграването на част от мачовете от последния кръг снощи.

Както е известно, България взе ценни три точки като домакин на Русия (3:1 гейма) и сега се нуждае само от още една, за да премине в следващата фаза. Не е изключено и с настоящия си актив от 21 точки да се класираме напред.

Вече е сигурно, че Полша ще играе на финалите, като домакин, тъй като САЩ заема втората позиция. Очаква се американците да запишат две победи срещу аутсайдера Пуерто Рико и да завършат с поне 22 точки. При това положение най-слабият втори отбор ще отпадне от финалната осмица.

Много важна за нас бе победата на Аржентина над Сърбия с 3:0 гейма в група “С”. Това бе последен мач за отборите. Така западните ни съседи финишират с 21 точки, колкото има и нашия тим, който е с мач по-малко.

Дори да загубим от Русия с 0:3 или 1:3 гейма днес от 18 часа, то отново ще имаме шанс да финалите. Той обаче минава през категорична победа на Италия над Куба.