Женският волейболен ЦСКА победи като домакин “Левски Волей” с 3:0 (25:19, 25:11, 25:21) в зала “Васил Симов”. Двубоят бе изтеглен мач от 5-ия кръг на женското първенство. С този успех “червените” продължават без загуба в шампионата, като записаха само чисти победи досега и имат геймова разлика 15:0. За “сините”, които играят предимно с девойки, това е трето поражение.

В днешния мач дерби нямаше, тъй като момичетата в червено бяха с класа над съперничките си. Домакините доминираха във всички показатели на играта, като особено във втория гейм поведоха с 11:1 и до края оставиха съперничките си едва на 11 точки. Това позволи на треньорката Юлия Иванова да вкара в игра и младите състезателки, включително и 14-годишната Гергана Димитрова./БЛИЦ