Женският тим на ЦСКА взе чиста победа с 3:0 (25:18, 25:16, 26:24) в първия си мач от полуфиналната плейофна серия за Държавно първенство срещу вечния съперник Левски Сиконко.

Мачът започна с начален устрем на Левски. ЦСКА подобри организацията си в нападение и чрез силни изяви на Добриана Рабаджиева и Габриела Цветанова изравни играта си и до края на гейма увеличи преднината си до 25:18. Вторият гейм се характеризира с пълна доминация на "червените" и разпокъсани, хаотични действия на "сините". Известно разконцентриране на ЦСКА в края на гейма спаси Левски от пълен разгром.

Отпускане спря лесния успех в първите два гейма и позволи на Левски да поддържа интрига в мача почти до края на третия гейм. Усилията на Виктория Григорова и Юлия Стоянова обаче бяха достатъчни само за да се достигне до последователни изравнявания при 22:22, 23:23 и 24:24. Успешна атака на Рабаджиева и точкова блокада на Нора Богданова доведоха мача до логичен завършек - 3:0 за ЦСКА.

Вторият мач от серията, в която се играе до две победи, е в неделя от 16.00 ч. в зала Сиконко./БЛИЦ