ЦСКА постигна обрат като гост и победи Бургас 2007 с 3:1 (25:15, 11:25, 21:25, 21:25) в последния 18-и, кръг от женското волейболно първенството. Домакините спечелиха убедително първия гейм, но "армейките" си го върнаха с категоричен успех във втората част. В следващите два гейма "червените" показаха психика в заключителните моменти и затвориха мача с 3:1.

Бургас 2007 завърши редовния сезон на шесто място с 20 точки, след 7 победи и 9 загуби. В плейофите те ще срещнат третия в таблицата Казанлък Волей.

ЦСКА завърши на четвърто място и ще мери сили с петия Славия.

Четвъртфиналните серии ще се играят до две победи от три мача, като домакини в първите и в евентуалните трети мачове ще бъдат отборите с по-високо класиране от редовния сезон.

Срещите ще се проведат на 9, 12 и 14 март. Преди това, от 4 до 6 март, бургазлийки ще участват в турнира за Купата на България в Шумен. Те са в една предварителна група с домакините, Левски и Казанлък Волей. Първите два отбора се класират на полуфиналите.