Волейболостите на ЦСКА разгромиха Левски с 3:0 гейма във втори мач от финалите на Националната  волейболна лига. Шампионите спечелиха първия гейм с 25:20, втория с 25:19 и третия с 25:22. По този начин "армейците" изравниха на 1:1 победите от финалната серия, която се играе до три успеха от пет срещи.

В първия гейм момчетата на Александър Попов имаха тотален превес и с лекота само за 20 минути спечелиха гейма.

Във втория гейм волейболистите на Левски показаха разочароваща игра и направиха куп грешки при изпълнението на сервиз. В началото на гейма резултатът вървеше точка за точка, а при 6:5 за ЦСКА, “сините” дори поведоха до 8:6. След това обаче шампионите взеха нещата в свои ръце и съсипаха съперника с добра блокада и поредни атаки на Филип Майо. Кениецът бе точен за 10:9, а след това “червените” покачиха на 13:9 след няколко поредни точки. В края на гейма момчетата на Брунко Илиев се поокопитиха и отбелязаха няколко точки, но те не бяха достатъчно, за да спечелят гейма.

В третия гейм Левски започна по страхотен начин и набързо поведе с 5:0. След това "червените" успяха да върнат част от пасива на съперника си и успяха да поведат едва към 12-ата точка. Към края на гейма "сините" отново имаха предимство, но след няколко грешки ЦСКА излезе напред в резултата и победи заслужено.

Звездата на националния ни отбор Пламен Константинов и бившият селекционер на мъжкия ни тим Мартин Стоев наблюдаваха дербито от трибуните./БЛИЦ

ЦСКА - Левски 3:0 (25:20, 25:19, 25:22)

Стартови състави:

ЦСКА: Иван Зарев, Светозар Иванов, Стойко Ненчев, Иван Колев, Рафаел Паскуал (кап), Филип Майо, Теодор Салпаров – либеро (резерви: Стоян Самунев, Бойко Бонев, Цветан Христов, Николай Найденов, Теодор Тодоров)

Левски Сиконко: Георги Братоев, Красимир Гайдарски, Теодор Богданов, Методи Ананиев (кап), Валентин Братоев, Николай Учиков, Владислав Иванов – либеро (резерви: Цветан Петров, Владислав Йонев, Василий Петров, Симеон Александров, Деян Нинов)