След осем мача без загуба волейболният ЦСКА загуби от Лукойл Нефтохимик с 0:3 гейма (23:25, 19:25, 19:25) в последния мач от програмата на купа Филипови 2000, с който свършва и редовният сезон в Суперлигата.

Последното поражение за “червените” бе от Славия с 1:3 гейма от 13 февруари. ЦСКА обаче спечели купата Филипови и завърши на първото място в Суперлигата.

Старши треньорът на "армейците" Александър Попов даде почивка на най-опитните си играчи Николай Иванов, Ивайло Стефанов, Даниел Пеев и Петър Атанасов. Въпреки това се получи един хубав и зрелищен мач, в който бургазлии, с подкрепата на публиката, победиха убедително.

Трима души станаха топреализатори на срещата с по 14 точки - Мартин Пенев и Красимир Стефанов от Нефтохимик и Филип Майо от ЦСКА./БЛИЦ