Първият ден от женския турнир по волейбол за Купата на България в Пловдив приключи с истински спектакъл в зала "Олимпиада". Спартак Интерком Груп (Варна) и ЦСКА си спретнаха зрелищна петгеймова битка, в която победителки излязоха настоящите носителки на трофея. Пред почти пълни трибуни "червените" ликуваха с крайния успех след 3:2 гейма (25:17, 23:25, 24:26, 25:21, 15:13).

Волейболистките на ЦСКА взеха убедително първия гейм с 25:17, но след това загубиха два поредни оспорвани периода – на 23 и на 24 точки, за да се окаже Спартак напред в резултата. Момичетата на Юлия Иванова обаче не се предадоха и надиграха съперника в четвъртата част, за да изравнят геймовете до 2:2.

Тимът от Варна беше много близо до успеха, повеждайки в тайбрека с 13:10, но след последваха 5 поредни точки за ЦСКА и така "армейците" се поздравиха с победата в срещата от Група "Б".

Симона Димитрова беше най-резултатна за "червените" с 25 точки, Гергана Димитрова добави 21, а Нора Богданова - 19. За Спартак Деница Димитрова и Славина Колева реализираха съответно 24 и 21 точки.

На върха в групата е "Левски", който по-рано днес постигна чиста победа над Феникс с 3:0.

Утре от 15:30 часа е сблъсъкът между "сините" и ЦСКА, а Спартак и Феникс играят преди това - от 14:00 часа