ЦСКА започна по най-добрия начин новия сезон в efbet Супер Волей. В зала „Васил Симов“ „армейците“ не оставиха шанс на Добруджа 07 и постигнаха чиста победа с 3:0 гейма (25:18, 25:15, 25:22). Волейболистите на Сашо Попов доминираха изцяло в срещата, като постигнаха 13 блокади и 9 аса по пътя към успеха.

Първият гейм започна равностойно, като двата отбора опипваха ритъма и търсеха верния подход за нанасяне на първия удар. След размяна на водачеството волейболистите на ЦСКА съумяха да отворят дистанция след страхотна серия на начален удар на Влади Станков. Разпределителят спомогна за създаване на разлика от 15:15 до 20:15, с което „армейците“ затвориха гейма при 25:21.

Във втората част ситуацията се разви по сходен начин. Гостите от Добрич бяха равностойно на „червените“ до 11:10, когато Александър Симеонов застана на сервис и постави началото на отлична поредица от 6 точки за 17:10, като в тези моменти блокадата също свърши страхотна работа. Така логично се стигна и до успеха след 25:15.

В третия гейм нивото на игра на волейболистите на ЦСКА поспадна малко, което даде шанс на съперника да се задържи по-дълго в срещата и да бъде значително по-равностоен. Всичко обаче приключи успешно, когато Димитър Димитров заби ас за край на сблъсъка при 25:22.

Именно завърналият се диагонал бе най-резултатен при победата с 21 точки (4 аса, 3 блока), а хърватският център Иван Михал се отличи с 11 точки (4 блокади). За Добруджа 07 Жулиен Георгиев записа 20 точки (1 блок).

Във втория кръг ЦСКА гостува на Черно море. Мачът е на 21 октомври от 18:00 часа.