Волейболният шампион ЦСКА записа първа победа в тазгодишното си участие в Шампионската лига, след като в мач от Група "А" се наложи с 3:2 над Кан. Двубоят се игра пред пазни трибуни в Самоков заради наказание на българския тим.

“Червените" загубиха с 21:25 първия гейм, след като
поведоха в резултата в началото на частта. Французите стигнаха до обрат и накрая имаха три геймбола, като спечелиха още първият от тях.

Във втория гейм ЦСКА се наложи с 25:17. Играчите на Александър Попов взеха рано аванс в тази част от двубоя и я затвориха при втория от осемте си геймбола.

Шампионите на България спечелиха третия гейм с 27:25. "Червените" поведоха убедително, но в края допуснаха изравняване и дори позволиха на французите да получат двагеймбола. Все пак “армейците" взеха частта.

Четвъртияг гейм бе за Кан. Френският тим се възползва от намалената сила на сервиса на "червените" и спечели с 25:18. В решителтия тайбрек ЦСКА не остави шансове на съперника си и след като взе бърз аванс се наложи с 15:6.

В другия мач от групата Зенит (Казан) се наложи с 3:0 над германския Дженерали Унтерхахинг. Руският тим е едноличен лидер в групата след две победи. ЦСКА и Дженерали Унтерхахинг са с по една победа и една загуба. Кан е с две поражения./БЛИЦ

ЦСКА - Кан 3:2
(21:25, 25:17, 27:25, 18:25, 15:6)

ЦСКА: Николай Иванов - 2 точки (1 ас, 1 атака, 0 блокади), Филип Майо - 17 (1, 12, 4), Ивайло Стефанов - 12 (0, 10, 2), Ясер Портуондо - 28 (3, 25, 0), Евгени Иванов - 15 (2, 10, 3), Стоян Самунев - 7 (2, 3, 2), либеро Теодор Салпаров, Теодор Тодоров - 4 (0, 3, 1), Антон Василиев, Светозар Иванов, Георги Манчев - 1 (0, 1, 0), Валтерс Рама, старши треньор Александър Попов

Кан: Тоафа Таканико - 0 точки (0 аса, 0 атаки, 0 блокади), Мариан Моро - 16 (0, 15, 1), Никълас Канди - 18 (0, 17, 1), Юсеф Кру - 7 (0, 7, 0), Жералд Харди-Десурс - 8 (0, 8, 0), Кевин Льо Ру - 8 (1, 4, 3), либеро Паскал Рагонд, Ив Крайнер - 2 (1, 0, 1), Пабло Бенголеа - 1 (0, 1, 0), Давид Фьогхуо - 13 (1, 8, 4), старши треньор Лоран Тий