ЦСКА е новият шампион на България по волейбол. "Червените" победиха за трети път Левски Сиконко във финалния плейоф и триумфираха с титлата. Отборът завоюва златните медали, след като го направи през 2008 година, но миналия сезон Левски бе шампион.

В  днешния трети мач от финалните плейофи ЦСКА победи с 3:1, като спечеленият един гейм от страна на Левски остана единствен за трите двубоя.

Момчетата на Сашо Попов не допуснаха нито една загуба от вечния съперник през целия сезон.

Левски успя да спечели първия гейм с 25:23. Резултатът се движеше точка за точка, стигна се до 21:21. След това Левски поведе с 23:22 след ас на Венци Георгиев, а в крайна сметка триумфира с 25:23.

През втората част „армейците” вдигнаха оборотите, поведоха с 13:9, а втората техническа пауза дойде при 16:13. След силна игра на Самунев и Мейо, ЦСКА направи резултата 25:16 и изравни за 1:1 гейма.

„Червените” бяха пълни господари на полето през третия гейм и поведоха с 19:9. Възпитаниците на Сашо Попов заиграха по-спокойно и спечелиха без проблеми частта с 25:17.

Четвъртата част започна с предимство за ЦСКА. Накрая на гейма “червените” пропуснаха шанс да спечелят и се стигна до равенство 24:24. Последва ново – 25:25, но “армейците” затвориха гейма и мача при резултат 27:25./БЛИЦ

Левски Сиконко - ЦСКА 1:3 (25:23, 16:25, 17:25, 15:16, 25:27)

Левски Сиконко: Георги Братоев 6 точки, Венцислав Георгиев 15, Симеон Александров 14, Александър Симеонов, Василий Петров 2, Теодор Богданов 5 – Владислав Иванов - либеро (Иван Латунов 2, Цветан Петров)

ЦСКА: Николай Иванов 6, Филип Мейо 22, Ивайло Стефанов 8, Владислав Александров 6, Теодор Тодоров 14, Стоян Самунев 12 – Даниел Пеев - либеро