Националният ни отбор по волейбол разби Италия с 3:0 гейма в група “Е” на финалите на Световната лига. Успехът ни оставя шансове за класиране на полуфиналите. Всичка зависи обаче от двубоя Аржентина – Полша, който стартира в 21:00 часа българско време. Трябва да стискаме палци на аржентинците да победят домакините от Полша, за да се промъкнем до полуфиналите. Всякаква победа на “гаучосите” устройва България.

След победата ни над Италия Аржентина е лидер в групата с 6 точки. Отборът се класира със сигурност за полуфиналите и в събота ще се изправи срещу втория от другата група – Бразилия. Няма вариант, при който Аржентина да не прескочи нашата група, дори и да загуби от Полша.

Драмата обаче остава за второто място. При победа на Аржентина с 3:0, 3:1 или 3:2 гейма над Полша за полуфиналите ще се класира България. Нашите в момента са с 4 точки, поляците са с 2. Ако домакините от Полша загубят, нямат шанс за втората позиция. Дори и да загубят с 2:3 и вземат 1 точка няма да успеят да изпреварят "лъвовете", тъй като ще съберат едва 3 точки, а нашите са с 4.

Щастливата развръзка за България отива на вятъра, ако Аржентина не се напряга и загуби от Полша. "Дружина полска" дори и с победа с 3:2 гейма и 2 спечелени точки отива на полуфинал. Ако поляците спечелят с 3:2, ще съберат 4 точки и ще се изравнят с родните "трикольори". При равенство в точките се гледа геймовото съотношение, а то ще бъде в полза на Полша.

Така че единствената възможност за България остава победа и феърплей от страна на Аржентина./БЛИЦ